Hana Havelková

HANA HAVELKOVÁ

Česká oděvní designérka a držitelka mnoha ocenění si svojí tvorbou získala respekt doma i v zahraničí. Svoji módní značku HANA HAVELKOVÁ založila v roce 1991.

Tvorba

Oděvy Hany Havelkové jsou orientovány na sofistikovanou ženu, která klade důraz na osobitost a kvalitní design.

Oblečení s etiketou HH vyniká samozřejmou noblesou, špičkovým zpracováním i citem pro elegantní křivky ženského těla.

Tvorba Hany Havelkové představuje jak limitované kolekce, tak i modely realizované přímo na míru klientky.

Známé jsou zejména její společenské modely, velké večerní róby a svatební šaty.

Studio HH

Ukázky z tvorby Hany Havelkové si můžete prohlédnout a zakoupit ve studiu v Dušní ulici na Starém městě. Sídlí zde od roku 1993 a dnes ho vyhledávají klienti z celého světa.

Ocenění a aktivity

Hana Havelková se dvakrát stala vítězkou soutěže Výtvarník sezony Fashion Point a svůj talent pro tvorbu večerních modelů potvrdila i vítězstvím v prestižní soutěži 1. Innovation Modedesigner Cup 2004, který se každoročně pořádá v německém Frankfurtu.

Vystavovala na několika prestižních výstavách - Paris Luxury Trade Show, New York Fashion Week - Platform 2, v Haagu a mnichovském In Fashion.

Od roku 1998 spolupracuje na prezentacích se Škoda Auto, pro které každoročně připravuje módní přehlídky, konající se v Lipsku, Frankfurtu, Paříži, Hamburku a Kolíně nad Rýnem.

Hana Havelková je autorkou bílého saténového modelu, ve kterém získala Taťána Kuchařová titul MISS WORLD 2006.

Její modely putovaly po světě v rámci přehlídek a výstav Otisky pražské architektury - Berlín, Paříž, Moskva, Vídeň, Brusel a jsou zastoupeny ve sbírkách Umělecko průmyslového muzea v Praze.

Pravidelně se účastní akcí Prague Fashion Weekend a Designblok.

English